Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Як відомо з 1 січня 2013 р. набуде чинності новий закон про зайнятість. Наші шановні парламентарії вже встигли розтрубити про нього, як про якусь «панацею» від безробіття. Фактично ж цей закон, як і багато інших, навряд чи принесе щось більше, ніж додатковий «головний біль» для роботодавців. І якщо стосовно позитивного ефекту - це наше припущення, яке може і не підтвердитися, то проблеми для підприємств вже видно.

Закон головним чином посилює вимоги до оформлення трудових відносин. Забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, або приховувати трудові відносини (наприклад, оформленням цивільно-правового договору - ЦПД). Це було і раніше, але з набуттям чинності нового закону набуде чіткої регламентації.

Використовувати працю громадян на умовах ЦПД можна, але при виконанні певних умов. Це повинні бути не постійні відносини: якщо людина за ЦПД працює більше декількох місяців поспіль, виконуючи однотипну роботу, чекайте інспектора з праці. Такі відносини вже зараз визнають трудовими з подальшими проблемами, а після набрання чинності нового закону - це буде поголовним.

Крім того потрібно враховувати, що при визнанні відносин трудовими платники єдиного податку можуть перевищити квоту, що спричинить переведення на загальну систему. А за минулий період - фінансові санкції.

Є багато професій і робіт, які зараз оформляються за ЦПД, і переводити їх на трудові немає сенсу. З набранням чинності законодавчих змін це потрібно буде робити акуратніше.

Наша компанія вже зараз готується до цих змін і вивчає можливі варіанти для надання рекомендацій своїм клієнтам. Якщо у Вас виникнуть подібні питання, звертайтеся - раді будемо Вам допомогти.

Ігор Сандугей, керуючий партнер ЮК «Санкам»

Консультація онлайн