Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Податкова знижка за лікування: чи можна отримати?

В українському податковому законодавстві давно введено можливість зменшення суми оподатковуваного доходу фізичних осіб на суми певних витрат. В Податковому кодексі це називається податковою знижкою.

 

Відповідно до п.п. 14.1.170. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.

 

До податкової знижки можна віднести наступні витрати:

 

11) частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

 

12) суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

 

13) суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

 

14) суму коштів, сплачених на користь закладів охорони здоров’я;

 

15) суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення;

 

16) суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

 

17) суму витрат на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

 

18) суму коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

 

19) суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

 

Одним із важливих нововведень податкового кодексу є віднесення до податкової знижки витрат на лікування. На багатьох ресурсах можна прочитати матеріали, в яких прописується порядок отримання такої знижки із зазначенням, що за результатами 2011 року вона не нараховується.

 

Це вказано дещо не коректно, адже відповідно до абз. 7 пункту 1 Розділу ХІХ «Прикінцеві положення» підпункт 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 цього Кодексу (який і передбачає можливість включення витрат на лікування до податкової знижки), набере чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

 

Вказаний закон же на сьогоднішній день не прийнятий. Мало того, перспективи його прийняття в найближчий час виглядають дуже примарно.

 

У звязку з цим, норма Податкового кодексу, яка передбачає можливість віднесення до податкової знижки витрат на лікування, на сьогодні не набрала чинності.

 

Тому, нажаль, витрати на лікування до податкової знижки ні за результатами 2011, ні 2012 і скоріше за все 2013 та 2014 віднести не можна.

 

Коли буде прийнятий закон про обов’язкове медичне страхування – невідомо, адже це потребує суттєвих і глибоких реформ медичної галузі. Поки що до цього не готовий ніхто – ні держава, ні громадяни, ні самі лікувальні заклади. А тому і перспектива віднесення до податкової знижки витрат на лікування при залишенні в силі норм Прикінцевих положень Податкового кодексу незрозуміла. 

Консультація онлайн