Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Чому варто обрати абонентське юридичне обслуговування?

 Юридичний аутсорсинг, або, як у нас говорять, абонентське юридичне обслуговування, це фактично юридичний відділ компанії поза нею. Формально це надання юридичних послуг на умовах постійної і стабільної співпраці між підприємством та юридичною компанією.

В даній статті мова піде про юраутсорсинг як такий, його переваги, недоліки та становлення в Україні.

Що таке юридичний аутсорсинг?

Отож, абонентське обслуговування звичне в багатьох сферах – телекомунікації, бухгалтерія, харчування, а також юридичне забезпечення. По суті, аутсорсинг використовується в тих сферах та для виконання тих функцій, які не є профільними для компанії, проте їх реалізація є необхідною. Для того, щоб не завантажувати працівників додатковою непрофільною роботою та не тримати додаткову штатну одиницю, виконання таких функцій по договору передається іншій спеціалізованій компанії.

На умовах договору фахова компанія забезпечує постійне та стабільне обслуговування. Це стосується будь-якої сфери в тому числі і юридичної.

При юридичному аутсорсингу компанії укладають договір про постійну співпрацю. На перший же запит, виконавець повинен якомога швидше відреагувати та допомогти – будь то консультація, допомога при перевірці державних органів або претензійна чи судова робота.

Маючи укладений договір підприємець не повинен турбуватись про пошуки вирішення юридичного питання, цим займається юридична компанія.

Аутсорсинг чи штатний юрист (юрвідділ)?

Альтернативою аутсорсингу є власний юрист або юридичний відділ. Вибір між цими двома варіантами юридичного забезпечення потрібно робити з урахуванням економічної та операційної доцільності. На жаль, про це часто забувають вітчизняні підприємці, наслідком чого стають економічні втрати.

Отже, коли доцільно створити юридичний відділ або мати штатного юриста?

При великому обсягу юридичної роботи, коли кількісний склад юридичного відділу буде перевищувати 3-х працівників, доцільно обрати юридичний відділ. Складні ж питання, які не під силу штатним юристам, можна буде передати юридичній компанії.

При цьому варто врахувати, що не завжди робота, яка виконується юрвідділом, є справді юридичною (на практиці часто юристи виконують далеко не профільну роботу, що і роздуває штат відділу). Якщо юристи виконують непрофільну роботу, то варто переглянути доцільність її покладення саме на цей відділ. Можливо буде раціональніше покласти технічні завдання на адміністративний персонал, а фахову юридичну роботу передати по аутсорсингу юридичній компанії. При цьому підприємство виграє в фінансовому плані.

Також потрібно оцінювати кваліфікацію корпоративних юристів. На практиці часто трапляється, що юристи в компанії є, проте будь-яка складна ситуація стає для них не вирішуваною, наслідком чого стають невірні рекомендації керівництву і, як наслідок, помилкові рішення та фінансові втрати.

При цьому варто враховувати, що в будь-якому випадку при виникненні нештатних, проблемних ситуацій краще звернутись до юркомпанії. Жоден кваліфікований корпоративний юрист не може знати всіх моментів та ситуацій. А юридична компаній працює з багатьма клієнтами і стикається з більшою кількістю різних ситуацій, тому ймовірніше саме там Вам підкажуть вірних вихід.

Також пріоритетним є штатний юрист при великому обсязі поточної, нескладної юридичної роботи. Наприклад, робота з боржниками. Часто їх число велике, проте суми боргів незначні – в такому випадку дійсно доцільніше мати штатного юриста, який буде займатись судовими справами, працювати з ДВС тощо. Складні питання при цьому можна віддати на аутсорсинг. По такому шляху йде багато компаній.

Таким чином, головним важливим критерієм для вибору корпоративного юриста є обсяг та складність виконуваної роботи. Якщо обсяг великий, а робота здебільшого нескладна, штатний юрвідділ в більшості випадків буде більш економічно вигідним, ніж юридичне обслуговування по аутсорсингу.

В решті випадків з великою вірогідністю слід обирати саме юридичний аутсорсинг.

Його переваги незаперечні.

1. Економія. Порахуйте самі. Заробітна плата (для Києва) кваліфікованого юриста з невеликим досвідом роботи становить не менше 4 000 – 4 500 грн. (якщо Ви знайшли на меншу зарплату, можете не сподіватись на його кваліфікацію). Додайте податки та внески, і отримаєте близько 6 000 грн. Плюс витрати на організацію робочого місця. Плюс поточні витрати на харчування, чай-каву. Орієнтовно не менше 6 000 – 7 000 грн. на місяць. Якщо Ви виплачуєте мінімальну офіційну заробітну плату, витрати скоротяться, однак не менше 5 000 – 5 500 грн. Якщо у Вас два або три юристи, помножте бюджет на відповідну кількість.

При цьому юридичний аутсорсинг в більшості випадків обійдеться Вам значно дешевше. Наприклад, в нашій компанії повне юридичне обслуговування Вам обійдеться в 5 000 грн.. Ви не платите соціальних платежів та ПДФО, не несете витрат по організації робочого місця та забезпеченню працівника.

2. Кваліфікація. Навіть, якщо у Вас є штатний юрист, в складних ситуаціях необхідно звернутись в юридичну компанію. Якщо ж Ви працюєте по аутсорсингу, Вашим питанням уже там займаються. Тому вирішення складних питань для Вас більше не проблема. Окрім того, компанія дорожить своєю репутацією, тому не допустить некваліфікованого виконання роботи.

3. Стабільність. Корпоративний юрист може бути у відпустці, на лікарняному, а юридичні питання повинні вирішуватись. Юридична компанія завжди забезпечить доступність та оперативність юридичної допомоги.

Юридичний аутсорсинг в Україні

Юридичний аутсорсинг є незамінним для західних компаній, проте не дуже поширений для вітчизняних. Причин для цього декілька.

По-перше, професія юриста чимось схожа на професію лікаря. Більшість наших громадян віддають перевагу самолікуванню, а коли «припече», звертаються до лікаря. В той же час в розвинених країнах віддають перевагу профілактиці. Така ж ситуація і з юристами: наші громадяни до останнього намагаються вирішити юридичне питання, а коли це не вдається, звертаються до фахівця. Проблема тільки в тому, що як з лікуванням, так і з юриспруденцією, може бути пізно. А от як громадяни так і підприємці розвинених країн звертаються до юриста для того, щоб уникнути проблем в майбутньому: аналіз та складання договору з усіма тонкощами, розробка схеми реалізації певного проекту у відповідності з законом тощо.

При цьому, як показує досвід, участь професійного юриста саме на етапі укладення договорів та розробки схем, суттєво зменшує ймовірність виникнення проблем, а при їх виникненні – полегшує їх вирішення. А от відсутність юридичного супроводження на цьому етапі не рідко робить вирішення проблеми неможливим.

Подібна відмінність західних підприємців і вітчизняних зумовлена з одного боку нерозумінням значення юридичної допомоги, а з іншого боку – економією коштів. Проте подібна економія сьогодні може вилитись у величезні витрати завтра.

По-друге, як це не прикро визнавати, корумпованість наших державних органів можуть звести роботу юристів нанівець – багато питань вирішуються у поза правовому полі.

Підводячи підсумок, хочемо наголосити, що юридичний аутсорсинг надзвичайно вигідний для малого та середнього бізнесу: це дозволяє економити та бути впевненим в кваліфікації юридичного радника. Ринок юридичних послуг в Україні дозволяє знайти оптимальні цінові пропозиції та змінити контрагента при необхідності.

Ігор Сандугей, керуючий партнер Юридичної компанії «Санкам»

Консультація онлайн