Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Повернення вкладу за «нікчемним» депозитним договором

Чергова банківська криза в Україні потягла на дно велику кількість вітчизняних банків. Більшість з них уже перебуває в процедурі ліквідації.

Для населення в даному випадку найбільш болючим питанням є повернення заощаджень, що були вкладені в банки, які ліквідовуються. В цій ситуації вся надія покладається на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, адже саме він зобов’язаний повернути більшу частину вкладів (депозити до 200 тисяч гривень).

 

У свою чергу це викликало неабияке навантаження на сам ФГВФО, адже кількість проблемних банків зростає.

І тому останнім часом Фонд почав вдаватись до певних кроків аби зменшити загальну суму виплат.

Одним з таких кроків стало визнання нікчемними укладених банками депозитних договорів на підставі статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Спочатку такі дії почали застосовувати відносно осіб, які «дробили» великі депозити. Тобто розподіляли рахунки із великими сумами на депозити по 200 тисяч, які компенсує ФГВФО, в той час, коли банк був визнаний проблемним. Такі дії Фонд почав визнавати як неприпустимі і відповідно знайшов шлях для уникнення виплат в таких ситуаціях.

Відразу скажемо, що судова практика в таких справах досить часто стає на бік вкладника.

Проте зараз такі методи почали застосовуватись до вкладників із сумами вкладу по 30, 50 або 80 тисяч гривень, що на нашу думку, є порушенням прав добросовісного вкладника.

 

Чи можна повернути вклад за «нікчемним» договорами?

 

Здебільшого, отримавши лист, де уповноважений Фонду повідомляє про визнання договору банківського депозиту нікчемним, вкладник втрачає надію на повернення своїх кревних і чинить що завгодно, але не йде по кваліфіковану допомогу. В усякому випадку, на це розраховують у Фонді.

Насправді ж, будь-яке рішення Фонду, що не задовольняє вкладника, потрібно оскаржити в суді. Визнання договорів нікчемними з боку Фонду зазвичай не обґрунтовані належними доказами і спричинені, в першу чергу, необхідністю мінімізувати витрати по виплатах. Відповідно ймовірність отримати позитивну відповідь для вкладника досить висока.

Окрім того, останні повідомлення, які потрапляли до нас, є неправомірними і можуть бути оскаржені в суді з повною ймовірністю отримати позитивне для вкладника рішення.

В першу чергу потрібно оскаржити рішення уповноваженого в суді, а також вимагати включення Вас до переліку кредиторів, що мають право на відшкодування за рахунок ФГВФО.

А вже з цим рішенням, вкладник має право звернутись до Фонду для отримання його вкладу.

 

Куди потрібно звертатись, щоб отримати вклад за «нікчемними» договорами?

 

Як ми і писали вище, без звернення до суду в даній ситуації Вам ніхто не допоможе. Слізні листи до Фонду, скарги до Президента, Прем’єр-міністра, Прокуратури нічого не дадуть. Це марно витрачений час.

Якщо Ви самостійно можете осилити підготовку позову та участь у справі, не вагаючись беріться за вивчення матеріалів та підготовку документів.

Якщо такої можливості у Вас немає, радимо в першу чергу звернутись до кваліфікованих юристів за допомогою.

Юридична компанія «Санкам» займається подібними справами та вже має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів. Тому у разі отримання подібного листа від управляючого проблемного банку, без відкладань звертайтесь до нас. Ми надамо консультацію та допоможемо повернути Ваш депозит.

Консультація онлайн