Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Мій кредит - твоя квартира

У минулому році я взяв кредит. У заставу було передано квартиру мого брата. Чи може він пред'явити до мене якісь претензії, якщо я не сплачуватиму за кредитом?
Василь Заєць.
Волинська область.

Судячи з листа, під час отримання кредиту ваш брат виступив майновим поручителем.

 

Майновий поручитель - це особа, що передає у заставу своє майно в забезпечення зобов'язань іншої особи. Відповідно до ст. 11 Закону "Про іпотеку" майновий поручитель (ваш брат) несе відповідальність перед банком за невиконання боржником (вами) основного зобов'язання у межах вартості предмета іпотеки. В такому випадку у разі порушення вами зобов'язання (якщо ви перестанете виплачувати кредит), забезпеченого заставою, банк має право звернути стягнення на предмет застави, за рахунок якого будуть задоволені вимоги банку. В такому разі майновий поручитель набуває права кредитора за основним зобов'язанням. Отже, якщо банк зверне стягнення на заставлену квартиру, то ваш брат матиме право стягнути з вас суму, яку ви заборгували банку і яка була сплачена за рахунок проданої квартири.

 

Тобто брат зможе позиватися з вами після того, як банк стягне суму вашої заборгованості по кредиту за рахунок застави.

 

 

Ігор Сандугей
Голос України № 32 (4782) від 23 лютого 2010 р.

Консультація онлайн