Судове представництво

 

Допомога в суді, адвокат

 

Детальніше...

Реєстрація ТОВ, ФОП

 

Реєстрація ТОВ від 499 грн., реєстрація змін

 

Детальніше...

Податкові консультації, податкові спори

Консультації, допомога у питаннях оподаткування

Детальніше...

Власність на незавершене будівництво

Який порядок набуття та реєстрації права власності
на об’єкти незавершеного будівництва?
Людмила Саць
Волинська область


Відповідно до статті 331 Цивільного кодексу України до завершення будівництва особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі будівництва. Право власності на об’єкти незавершеного будівництва реєструються органом, що здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно, тобто Бюро технічної інвентаризації. При переході права власності, яке може посвідчуватись правовстановлюючим документом (договором, свідоцтвом про спадщину), необхідно також його зареєструвати. Для проведення реєстрації необхідно подати: документи, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об’єкта нерухомого майна, проектно-кошторисну документацію та документи, що містять опис об’єкта незавершеного будівництва. Якщо виникають проблеми при реєстрації або БТІ відмовляє в реєстрації, можна оскаржити дії органу реєстрації до суду та вимагати в позовному порядку в БТІ провести реєстрацію об’єкта незавершеного будівництва.

 

Ігор Сандугей
Голос України № 104 (4354) від 3 червня 2008 р.

Консультація онлайн